رادسان
خانه / آلوچه / قیمت عمده آلوچه قرمز مراغه چقدر است؟

قیمت عمده آلوچه قرمز مراغه چقدر است؟

آلوچه قرمز مراغه از جمله میوه‌های آبدار و گوشتی است که برخی از انواع آن طعم و مزه ترشی دارد ولی در اکثر انواع آن بسیار شیرین می‌باشد.

آلوچه قرمز مراغه

روش های خشک کردن آلوچه قرمز مراغه

آلوچه قرمز مراغه با شیوه های متفاوتی خشک می شود و این امر باعث می شود که در قیمت انواع آلوچه قرمز مراغه تأثیر بگذارد. در اینجا لازم است به روش های مختلف خشک کردن آلوچه قرمز مراغه اشاره کنیم تا بتوانید با علت تفاوت قیمت ها آشنا شوید:

۱. خشک کردن آلوچه قرمز مراغه به روش دودی

برای خشک کردن آلوچه قرمز لازم است آلوچه هایی که گوشتی هستند را خریداری شوند و پس از شستن آنها، روی سبدهای آلوچه ریخته و برای خشک کردن این نوع میوه، مقداری از گوگرد را آتش می‌زنند و سپس دود آن را به مدت چند ساعت در کنار آلوچه ها قرار می‌دهند. در مرحله‌ی بعدی آلوچه های قرمز را از محفظه بیرون می‌آورند و در معرض نور خورشید قرار می‌دهند تا بصورت کامل خشک شوند.

با این کار زمانی که آلو‌چه ها خشک می‌شوند رنگ بهتری خواهند داشت و شیره دارتر می شوند. آلوچه هایی که با روش گوگرد خشک می‌شوند بسیار پرطرفدار هستند.

۲٫ خشک کردن آلوچه

قرمز مراغه با ستگاه خشک کن

از سریعترین روش‌ها برای خشک کردن آلوچه قرمز استفاده از دستگاه‌های خشک کن مخصوص است. دستگاه های میوه خشک کن اندازه ها و انواع مختلفی دارند. هر اندازه مقدار آلوچه قرمز مراغه بیشتر باشد باید از دستگاه‌های خشک کن در سایزهای بزرگ تر استفاده کرد.

  1. خشک کردن آلوچه قرمز مراغه به روش تیزابی

تیزابی کردن میوه ها یکی دیگر از روش‌های خشک کردن آنها است. در این روش: مقداری از آب و پودر کربنات پتاسیم خوراکی به همراه روغن سبزه ترکیب شده و محلولی بنام تیزاب به وجود می‌آید. سپس آلوچه ها و محصولات دیگر در محلول تیزاب خشک می شوند.

در این روش پوست آلوچه ها بخاطر ماندن در محلول تیزاب نازک می‌شود و منافذ کوچکی در پوست آلوچه ها به وجود می آید این عمل منجر به شرعت گرفتن خشک شدن آلوچه ها می‌شود. بعد از آن آلوچه ها را در معرض تابش شدید خورشید قرار می دهند تا کاملاً خشک شوند.

  1. خشک کردن آلوچه قرمز مراغه به روش آفتابی

از روش‌های دیگری که می‌توان آلوچف قرمز را خشک کرد استفاده مستقیم از آفتاب است. در این روش پس از شستشوی کامل آلوچه ها، آن‌ها را روی منطقه ای وسیع و مسطح می ریزند تا در معرض تابش نور آفتاب باشند.

عیب بزرگ این روش آن است که: رنگ آلوها کدر و قهوه‌ای تیره است و مقدار شیره آن پایین است.

آلوچه قرمز مراغه

راهنمای خرید آلوچه قرمز مراغه

برای خرید آلوچه قرمز مراغه از دو روش متفاوت می توانید استفاده کنید:

  1. در روش اول خودتان آلوچه های تازه را خریداری و خشک می کنید. طبیعی است که این روش زحمت فراوانی دارد و برای همه مناسب نیست.
  2. خرید آلوچه خشک از بازار: در این روش شما با مراجعه به فروشندگان معتبر آلوچه قرمز مراغه را از آنها خریداری می کنید.

مناسب‌ترین راه برای خرید آلوچه خشک این است که به فروشگاه‌های معتبر فروش میوه خشک مراجعه کنید و یا محصول مورد نظر خودد را از طریق سایت های آنلاین تهیه کنید تا بتوانید مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین آلوچه ها را خریداری نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: آقای وکیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09140429523
آدرس کانال: alocheradsun@
پست الکترونیکی: alocheradsun@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت آلوچه زرد

قیمت آلوچه زرد در بازار ایران

قیمت آلوچه زرد در بازارهای ایران در دو قالب تر و خشک عرضه می شود. …